3D Teknolojisi ile Kulak Kalıbı

Hastalarımızın Sonic işitme cihazlarından alacakları konforu maksimum seviyeye taşıyabilmek için kulak kalıplarını 3D teknolojisi ile yapıyoruz.

Kulak kalıbı nedir.?

Kulak kalıpları işitme cihazında işlemlenen sesi kulak zarına göndererek sesin orta ve iç kulağa iletilmesini sağlayan protezlerdir.

Kulak kanalına yerleştirilen kulak kalıbının boyu ve kullanılan hortumun özellikleri ve kalıba açılacak ventilasyonun çapı hastanın İşitme cihazından daha yüksek performans almasında önem teşkil etmektedir.

3D Teknlojisi ile Kulak Kalıbı

Hastalarımızın Sonic işitme cihazlarından alacakları konforu maksimum seviyeye taşıyabilmek için kulak kalıplarını 3D teknolojisi ile yapıyoruz.
Öncelikle merkezlerimizdeki klinisyenler tarafından alınan kulak izleri kulak kalıbı laboratuvarımıza ulaştırılmaktadır.

3D tarayıcılar ile el değmeden taranarak modelleme yazılımına aktarılan kulak izleri kulak kalıbı laboratuvarımızda Biyomedikal Mühendisi tarafından hastanın odyololojik test sonuçları doğrultusunda modellenerek antialerjik malzemelerle 3D yazıcılarla el değmeden üretilmektedir. Üretim sonrası özel yıkama ve UV ışınları ile kürleme işlemleri sonrasında kulak kalıpları son halini alarak işitme uzmanlarımız tarafından hastalarımıza uygulanmaktadır.

Yenilikçi 3D baskı teknolojisini sayesinde, kulak arkası işitme cihazlarına ait kulak kalıpları ve kanal içi işitme cihazlarının kalıpları hata payını en aza indirerek ve insan sağlığı temel alınarak hazırlanmaktadır.